KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16045239
nr 1604 5239
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Folkliv. Signerad, blandteknik, 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 38x46 cm
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 11 mars 2024
kl 20:57:53
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard